AKTUÁLNÍ PROJEKTY

Křest audioknihy Narozeni 1918 – projekt století proběhl 28.10.2021 v prostorách Písecké brány na Hradčanech 

Křest audioknihy Narozeni 1918 – projekt století, který proběhl 28.10.2021 v prostorách magické Písecké brány na Hradčanech a byl pořádaný  zapsaným spolkem Pozitivní stáří se neuvěřitelně  povedl. Děkujeme všem hostům, partnerům a sponzorům zejména generálnímu partnerovi projektu Pozitivní stáří klinice Perfect Clinic, ale i dalším klinikám estetické medicíny zejména Laser Plastic, Be Elite clinic, RP clinic, dále velmi děkujeme firmám Loreál – Vichy, La Roche Possay a Cera Ve, laserové firmě Beneficium, Vista resortu a firmám Favea a Dempsey and Clark.
Velmi si vážíme záštity Ministerstva kultury, Ministerstva zdravotnictví a Ministerstva práce a sociálních věcí.
Mediálními partnery projektu Pozitivní stáří jsou česká televize, Český rozhlas, časopis Reflex a firma Seznam.cz.
Dále ze srdce děkujeme kmotrám a kmotrům, režisérce Evě Tomanové, hercovi Viktoru Dvořákovi, fotografce Martině Storek, producentovi Honzovi Kynčlovi a panu Petru Lukačovičovi.
Všichni zúčastnění jsme si nesmírně užili velmi inspirativní, moudré a nadčasové proslovy paní profesorky Heleny Haškovcové a pana profesora Jozefa Leikerta, kteří jsou také kmotrami audioknihy Narozeni 1918 – projekt století.
Bohužel nám ze zdravotních důvodů na křtu chyběla ještě jedna kmotra, úžasná Hanička Benešová, publicistka a autorka dvousvazkové knižní publikace i úprav textů o stoletých pro audioknihu Narozeni 1918, které samozřejmě taky děkujeme.
Dále bychom rádi poděkovali i skvělé hudebně taneční skupině Cía. flamenca Virginia Delgado za ukázku z nového projektu El Jardin -Zahrada, jmenovitě skvělé tanečnici a choreografce z Madridu Virginii Delgado, kytaristovi Morenitovi de Triana alias Stankovi Kohútkovi, perkusistovi Mateovi Percu, na flétnu hrál Pavlíkovi Křižovenském a pianistovi Vaškovi Greifovi. Náš dík patří i světelnému technikovi Lukáši Brindovi a zvukovému technikovi Ondrovi Pekárkovi, bez kterých bychom neměli tak výjimečný audiovizuální zážitek z celé akce.
V neposlední řadě děkujeme panu Petru Mändlovi a jeho týmu za poskytnutí nádherných až mystických prostor Písecké brány na Hradčanech, která letos na podzim slaví 300 let od svého vzniku.

 

Audio kniha Narozeni 1918

Literární portréty vybraných respondentů z knihy Hany Benešové „Narozeni 1918“.

Ve formě umělecké četby je přednesou herci a herečky činoherních souborů Městských divadel pražských a Činoherního klubu.

Vzniklá audiokniha bude spolu s výše uvedenou knižní publikací zdarma distribuována do všech senior center v České republice.

Kalendář Pozitivní stáří 2021

Připravujeme pro vás krásný kalendář pro rok 2021 s fotografiemi  Martiny Storek. Již brzy…